22 Mart 2013 Cuma

HAYIRLI CUMALAR


ELLERİNİZ AÇIK ,KALBİNİZ SEVGİ DOLU OLSUN GÖZLERİNİZDE İKİ DAMLA YAŞ OLSUN SAĞNAK SAĞNAK YAĞAN RAHMET DERGAHINDAN BİR DAMLA DA SİZE NASİP OLSUN KARDEŞLİĞİN EN GÜZELİ DUADIR KARDEŞLER DUALARINIZ KARDEŞLERİNİZ İÇİN OLSUN CUMANIZ GİBİ BÜTÜN GÜNLERİNİZ RAHMET OLSUN.AMİN

Oğlum Ahmed Burkay da geçen hafta Cumartesi günü (16.03.2013 tarihinde) aniden ateş yükselmesi oldu iki gün ateşi sürdü ve vücudunda kırmızı ufak,ufak benekler olmaya başladı.Doktora götürdüm doktor annesi Kızıl olmuş çok dikkat edin ilaçlarını düzenli kullanın 1  hafta 10 gün  içinde iyi bakılırsa düzelir dedi. Anaokulunda hastalanmadan 2 hafta önce Kızıl Kızamık aşısı yapıldığı için biraz daha hafif geçirdi.Hamd olsun şimdi sağlığına kavuştu.
  
Kızıl Belirtileri:
Birdenbire yüksek ateşle başlar. Titreme, kusma, kuvvetli baş ağrısı, halsizlik, boğaz ağrısı ve yutma güçlükleri görülür. Bademcikler şişer, kızarır ve sarımsı fiske halinde lekelerle kaplanır. Boyun lenf bezleri şişer, bastırıldığı zaman acır. Dilin üstünde beyaz bir tabaka oluşur. Hastalık belirtilerinin ortaya çıkmasından 12-25 saat sonra bütün vücutta küçük, kırmızı lekeler belirir. Bu lekeler öylesine birbirine yakındır ki, bütün vücut kırmızı boya ile boyanmış gibi bir görünüm alır. Lekeler boğaz ve göğüsten başlayıp vücuda yayılır. Burun, çene ve ağız dışında yüz kıpkırmızıdır. Bu durum, kızıl hastalığına özgüdür. Lekeler birkaç saat ile birkaç gün arasında değişen bir süre çok belirgindir. Hastalığın 3. ve 5. günlerinde dilin beyazlığı kaybolur ve yine kızıl hastalığının tipik belirtisi olan ağaç çileğini andıran kırmızı lekelerle kaplanır. Lenf bezlerindeki şişlik sürer. Birinci haftanın sonuna doğru ateş düşer. Boğazın anjin durumu ve lenf bezlerindeki şişlik kaybolur. İkinci hafta deride pullanma görülür ve deri dökülür. Pullanma eller ve ayaklarda büyük yapraklar halindedir. Böyle pullanma kızıl hastalığına özgü bir özelliktir; eğer başlangıç belirtileri pek belirgin değilse, hastalığın teşhisinde yardımcıdır. İkinci haftadan sonra ortaya çıkabilecek yan etkiler sonucu şu hastalıklar görülebilir:

Yüksek ateş, lenf bezlerinin şişmesi, tekrarlayan ateş, böbrek iltihabı, kalp kaslarının iltihabı, çene boşluğu ve ortakulak iltihabı, romatizma ve eklem hastalıkları.
Hasta özellikle bu dönemde çok yakından ve dikkatle izlenmelidir. Kızıl hastalığından sonra böbrek iltihaplanması çok sık görüldüğü için doktorun sık sık idrar tahlillerine baş vurması gerekmektedir. Kalp rahatsızlıkları çoğu kez hiçbir iz bırakmadan geçer.
10 yorum:

 1. Hayırlı Cumalar Sibelcim...Geçmiş olsun Ahmete rabbim şifalar versin,bak hiç duymadım sanki çok uzaktayız....

  YanıtlaSil
 2. Allah şifalar versin hayırlı cumalar

  YanıtlaSil
 3. geçmiş olsun Ahmet'e annesi.neyseki hafif atlatmışsınız.sizede hayırlı cumalar.

  YanıtlaSil
 4. Ben küçük kızıma hamileyken olmuştum. Zor. Allahcc şifa versin kuzuya. Biran önce iyi olur inşallah.Duacıyız Sibelcim..

  YanıtlaSil
 5. sibelim amin canım:)))
  hassas bünyeler arka arkaya çıkarıyor canım bide şimdi tam zamanı dikkat et arkasından kızılcıkta kızamıkta çıkarabilir neden dedim benim oğlumda aynı oldu:)))
  çok geçmiş olsun canım rabbim şifasını herkeze versin:)

  YanıtlaSil
 6. Çok geçmiş olsun şimdi daha iyi olduğunu umuyorum. Rabbim şifasını versin.Hayırlı cumalar..

  YanıtlaSil
 7. Since you now know many things about pay day loans, you are going to now be able to make good decisions concerning them. While you are fully informed about a cash advance, then you can certainly decide whether it can be used to your advantage. This article has given you some terrific tips, now it's a chance to apply!

  Recommended: paydayloans

  YanıtlaSil

Yapmış olduğunuz yorumlardan dolayı çok teşekkür ederim.