28 Şubat 2017 Salı

ERSAĞ TEMİZLİK VE KOZMETİK ÜRÜNLERİ

 Hayırlı Günler Kıymetli Takipçilerim..
Ersağ' ın Temizlik ve Kozmetik Ürünleri artık benim olmazsa olmazım oldu. Önceden kullandığımız çeşit çeşit temizlik ve kozmetik ürünleri eşimde ve kızımda inanılmaz derecede öksürük, hapşırma, gözlerde yanma yapıyordu.  Bilhassa kışın çamaşırları içeride kuruttuğumuz için yoğun deterjan kokusundan dolayı  eşimden ve kızımdan çok büyük tepkiler alıyordum.  Fakat Ersağ ile tanıştım tanışalı çok rahatladılar. Çok temizlik yaptığıma söyleniyorlar ama kullandığım  Ersağ Temizlik Ürünleri dokunmadığı için  bahane bulamıyorlar. Bu defa  Ersağ Bulaşık Matik  Toz, Ersağ Tül ve Perde Yıkama Tozu, Ersağ Renkliler İçin Çamaşır Yıkama Tozu, Ersağ Sıvı El Sabunu(Aparatlı,hoş kokulu), Ersağ Argan Yağlı Duş Jeli, Ersağ Bahar Kokulu Banyo WC Temizleyici, Ersağ Damla Konsantre, Ersağ Genel Temizlik, Ersağ Bulaşık Sıvısı(Aparatı,elma kokulu), Ersağ Saç Jölesi(Islak görünüm veren), Ersağ Bulaşık Parlatıcısı, Ersağ Bulaşık Makinesi Temizleyicisi, Ersağ Roll-on (Bayanlar için) vermiş olduğum   siparişlerim dün geldi, artık evde hiçbir kimyasal içerikli temizlik ve kozmetik ürün kullanmıyoruz. Ersağ' ın  tüm ürünlerini kullanmak isteyenlere şiddetle tavsiye ediyorum...

Neden Ersağ?

Ersağ Ürünlerinin İçeriği Nedir?

Ersağ %100 bitkisel kozmetik ve temizlik ürünleri üreten bir Türk firmasıdır.
Ersağ ürünlerinin bir çoğunda Ritha bitkisi (Sapindus Mukorossi) kullanılmaktadır. Ritha, etkin temizlik yapmada kullanılan bir bitkidir. İçerisinde anti bakteriyel, yumuşatıcı, kireç önleyici gibi 54 adet etken madde sayesinde ve yine kırmızı neons sayesinde renklileri daha canlı gösterip çamaşırların liflerini korumaktadır ve bu sayede çamaşırların yıpranmasını önlemektedir.
Ritha bitkisi başta İngiltere olmak üzere pek çok avrupa ülkasinde doğal ve organik ürün marketleri ya da reyonlarında kıymet gören ve işlem görmeden dahi sabun olarak kullanılan bir bitkidir.
Ritha bitkisi, Bengal ve Hindistan’da yetişen büyük ağaç türü bir bitkidir, Rita Sabunağacı da denir. Özellikle ipek halıların yıkanmasında da kullanılmaktadır. Asitli bir bitki olmasından dolayı Ritha, toz halindeyken teneffüs edildiğinde hapşurmalara sebebiyet verebilmekte ve geniz yanması yapabilmektedir.
RITHA Antioksidan bir bitkidir.
Antioksidan Nedir?
Aldığımız her nefeste vücutta serbest radikaller oluşur. Hava kirliliği, kronik hastalıklar, sigara, pasif içicilik, diyetsel kanserojenler, enfeksiyonlar, kuvvetli egzersiz, stres ve güneşe maruz kalma vücutta serbest radikalleri arttırabilecek faktörlerdir. Bu serbest radikaller vücudumuzda biriktikçe sağlık kötüleşir ve yaşlanma hızlanır. Kırışıklıklar ve ciddi hastalıklara kadar sizi her şeye karşı dayanıksız hale getirir.
Antioksidanlar Nasıl Yararlar Sağlar ? Faydaları nedir ?
 1. Yaşlanma sürecini geciktirir.
 2. Kolesterol seviyelerini düşürür.
 3. Pek çok çeşit kanser riskini azaltır.
 4. Tümörlerin büyümesini durdurmaya yardım eder.
 5. Vücuda alınan kanserojenlerin zararlı etkilerini gidermeye yardım eder.
 6. Vücudu, sigara içmenin verdiği zararlara karşı savunur.
 7. Aterosklerozis (damar sertliği) riskini azaltır.
 8. Kalp rahatsızlığı ve felce karşı korumaya yardım eder.
 9. Görme kaybına neden olan makuler dejenerasyondan korunmaya yardım eder.
 10. Kronik akciğer hastalıklarına (astım, bronşit, anfizem gibi) karşı korunmaya yardımcı olur.
 11. Çevresel kirliliklere karşı koruma sağlar.
 12. Son zamanlarda en çok ön plana çıkan antioksidanlar A, C ve E (tokoferol) vitaminleri, selenyum minerali, beta karoten, likopen gibi karotenoidlerdir.
 13. Ritha ev ve insan vücudunu temizliğinde kullanılır.
 14. Enfeksiyon ve böcek sokmalarına karşı kalkandır.
 15. Cildi besler ve yumuşatır.
 16. Çatlamış cildi özellikle elleri ve topukları onarır.
 17. Saç bakımında, kepek önleyici etkisi vardır.
 18. Saçı temizlemede etkili doğal bir köpüktür.
 19. Saçı besler saçlı deriyi onarır.
 20. Vücutta bit ve parazitlere karşı koruyucu etkilidir.
 21. Rithanın egzama, mantar, kronik kaşıntı ve sedef hastalığı gibi cilt şikayetlerinde etkili olduğu söylenmektedir.(Netten Alıntı.)1 yorum:

 1. Annecim bende bayılıyorum Ersağ ürünlerine.. :*

  YanıtlaSil

Yapmış olduğunuz yorumlardan dolayı çok teşekkür ederim.